W weekend czeka nas nagła zmiana w pogodzie. Prognoza na 2-3 stycznia

Polska
W weekend czeka nas nagła zmiana w pogodzie. Prognoza na 2-3 stycznia
PAP/EPA/SANJAY BAID/ zdjęcie ilustracyjne
W niedzielę padać będzie zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg

Weekend przyniesie nam dość zróżnicowaną pogodę. Jeden dzień minie pod znakiem przejaśnień, jedynie z niewielkimi, lokalnymi opadami. Drugi dzień będzie bardzo mokry i wietrzny. W sobotę czy niedzielę? Kiedy warto zaplanować aktywność na wolnym powietrzu?

W sobotę w większości regionów kraju pojawią się przejaśnienia, ale na ogół nieduże. Tylko na południu i południowym wschodzie jest szansa na rozpogodzenia. Popada słabo i przelotnie na północnym zachodzie i wschodzie.
 
Temperatura nadal będzie niska, ale dodatnia. Termometry wskażą od 1 stopnia na Mazurach i Podlasiu do 7 stopni na Podkarpaciu. Wiatr z południa i wschodu będzie słaby, najwyżej umiarkowany. Ciśnienie bardzo powoli będzie rosnąć.
 
twojapogoda.pl
 
 
Niedziela deszczowa i wietrzna
 
W niedzielę zmiana aury. Od zachodu wkroczy bardzo mokry front atmosferyczny, który przyniesie mnóstwo opadów, zwłaszcza w zachodnich regionach, gdzie spadnie nawet do 15 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Padać będzie zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg.
 
twojapogoda.pl
 
 
Opady nie dotrą do województw wschodnich i tylko tam pojawiać się będą jeszcze większe przejaśnienia. Temperatura wyniesie maksymalnie od 1 stopnia na północnym wschodzie do 6 stopni na południowym wschodzie. Wschodni wiatr będzie się szybko wzmagać.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie