Starosta po szczepieniu usunięty ze struktur PiS. "Zasady obowiązują wszystkich"

Polska
Starosta po szczepieniu usunięty ze struktur PiS. "Zasady obowiązują wszystkich"
PAP/Marcin Bielecki/Twitter/Krzysztof Sobolewski
Sobolewski poinformował w sobotę, że starosta, uchwałą zarządu okręgowego PiS, został usunięty ze struktur partii.

W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego marginesu tolerancji dla takich nieetycznych i niemoralnych zachowań - podkreślił szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski komentując decyzję o usunięciu ze struktur partii starosty opatowskiego.

Starosta opatowski Tomasz Staniek informował w mediach społecznościowych, że 31 grudnia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. "Czujemy się wyśmienicie a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji" - napisał na swoim profilu na Facebooku starosta. Wpis później został usunięty.

 

"Niech to będzie przestroga"

 

Sobolewski poinformował w sobotę, że starosta, uchwałą zarządu okręgowego PiS, został usunięty ze struktur partii.

 

"Zasady obowiązują wszystkich" - podkreślił we wpisie na Twitterze Sobolewski, który odpowiada za nadzór nad strukturami PiS.

 

- Niech to będzie przestroga dla innych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieliby wykorzystać swoją pozycję czy stanowisko, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi poza obowiązującą kolejnością - powiedział Sobolewski, który odpowiada za nadzór nad strukturami PiS.

 

- W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego marginesu tolerancji dla takich nieetycznych i niemoralnych zachowań - zapewnił Sobolewski.

 

"Powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk"

 

Europoseł PiS Joachim Brudziński odnosząc się wcześniej do informacji krążących w mediach społecznościowych na temat starosty stwierdził, że każdy z obozu rządzącego, kto wykorzystuje swoje stanowisko zaszczepi się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka powinien "wylecieć ze stanowiska".

 

ZOBACZ: Szczepienia poza kolejnością. Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna na liście

 

"Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk" - oświadczył Brudziński na Twitterze.

 

W minioną niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Termin zapisów na szczepienia w grupie zero został przedłużony do 14 stycznia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie