Interaktywna mapa punktów pobrań wymazów. Wojsko stworzyło stronę

Polska
Interaktywna mapa punktów pobrań wymazów. Wojsko stworzyło stronę
Twitter/ Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!
W Polsce działają 634 punkty pobrań wymazów, a żołnierze wspierają pracę blisko połowy z nich

- Pod adresem: pomoc.wp.mil.pl działa interaktywna mapa, na której można sprawdzić, gdzie znajdują się wspierane przez żołnierzy Wojska Polskiego punkty pobierania wymazów na obecność COVID-19 - podał rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.

- Pod adresem: pomoc.wp.mil.pl, na interaktywnej mapie każdy może sprawdzić, gdzie w jego okolicy znajduje się punkt pobierania wymazów, którego pracę wspierają żołnierze Wojska Polskiego lub samodzielnie go zorganizowali. Poza lokalizacją punktu znajdziemy tam informację o godzinach pracy, dostępności oraz numer telefonu kontaktowego - poinformował płk Pietrzak.

 

Wyjaśnił, że najbliższy punkt wymazowy można znaleźć wpisując miejscowość i wybierając właściwy adres z rozwiniętej listy.

 

ZOBACZ: Nauczyciele testowani na koronawirusa. Minister podał termin

 

- Punkt pobierania wymazów można również odnaleźć powiększając właściwy obszar, aż pojawi się ikona punktu w jednym z czterech kolorów (zielony, żółty, czerwony lub niebieski). Kolorom przypisano średni czas oczekiwania na pobranie wymazu. Kliknięcie na ikonę punktu powoduje wyświetlenie danych adresowych i kontaktowych, przewidywany czas oczekiwania na pobranie wymazu, a także danych dodatkowych, takich jak godziny pobierania wymazów w poszczególne dni tygodnia - wskazał płk Pietrzak.

 

 

Ponad 600 punktów wymazów

 

Zaznaczył, że strona lokalizuje także punkt poboru wymazów, w którym czas oczekiwania jest najkrótszy. Na portalu znaleźć można również informacje na temat przygotowania się do badania w mobilnym punkcie pobrań.

 

W Polsce działają 634 punkty pobrań wymazów, a żołnierze wspierają pracę blisko połowy z nich. Ponadto, wojsko samodzielnie wystawia kilkanaście mobilnych punktów "drivethru".

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie