Francja: na nielegalnej imprezie sylwestrowej bawiło się 2,5 tys. osób

Świat
Francja: na nielegalnej imprezie sylwestrowej bawiło się 2,5 tys. osób
AP
Podczas interwencji policji w noc sylwestrową w stronę funkcjonariuszy rzucano kamieniami

Podczas zorganizowanej w sylwestra w Bretanii nielegalnej imprezie typu rave-party doszło do starć z policją i podpalenia radiowozu. W piątek wieczorem w MSW zebrał się sztab kryzysowy w sprawie imprezy.

Uczestnicy rave-party, którzy przyszli na imprezę w Lieuron w departamencie Ille i Vilaine w Bretanii, pozostawali na miejscu do późnych godzin wieczornych w Nowy Rok. Po interwencji wzmocnionych sił policji w nocy z czwartku na piątek młodzi ludzie rozproszyli się w opuszczonych hangarach spółki transportowej przy drodze D177 łączącej Rennes i Redon.

 

ZOBACZ: Japonia. Rząd dofinansuje sztuczną inteligencję, by rodziło się więcej dzieci

 

Policja spisała w sumie 200 osób, które opuściły teren. Zarzuca się im "agresywne zachowanie wobec funkcjonariuszy, złamanie przepisów dotyczących godziny policyjnej, brak masek w przestrzeni publicznej, a także uczestnictwo w nielegalnej imprezie i używanie środków zmieniających nastrój" - podała stacja radiowa France Info na swym portalu.

 

Atak na policjantów

 

Podczas interwencji policji w noc sylwestrową w stronę funkcjonariuszy rzucano kamieniami.  - podają francuskie media. Doszło też do podpalenia wozu policyjnego.

 

- Tu nie chodzi o rutynową interwencję policyjną, ale o operację związaną z naruszeniem porządku publicznego i zagrożeniem epidemiologicznym - oświadczyła rzeczniczka MSW Camille Chaize. Te okoliczności tłumaczą, dlaczego było konieczne zwołanie przez ministra spraw wewnętrznych Geralda Darmanin narady sztabu kryzysowego ws. bretońskiej imprezy. Odbyła się ona w późnych godzinach wieczornych w piątek.

 

sgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie