Słonecznie czy mokro? Sprawdź pogodę na sylwestra

Polska
Słonecznie czy mokro? Sprawdź pogodę na sylwestra
Pixabay/Public Domain
W ostatni dzień roku w całej Polsce temperatura powyżej zera

Staropolskie przysłowie wieszczy, że jaki Sylwester, taki cały rok. Jeśli dzisiejsza pogoda ma nam towarzyszyć przez kolejnych 12 miesięcy, to mieszkańcy niektórych regionów będą z niej zadowoleni. Warto sprawdzić szczegóły.

Poranek ostatniego dnia 2020 roku minie pod znakiem gęstych mgieł i mżawek, które na środkowym południu, w centrum i na północy kraju będą marznąć i powodować oblodzenie. Drogi i chodniki mogą być śliskie. Ostrzeżenia IMGW obowiązują do przedpołudnia.
 
W ciągu dnia spodziewamy się przejaśnień i rozpogodzeń. Zdecydowanie najwięcej będzie ich w województwach zachodnich i południowych. Pochmurno będzie na wschodzie z opadami deszczu na Podkarpaciu i śniegu w Karpatach.
 
 
Wieczorem i w nocy rozpogodzenia utrzymają się, jedynie na wschodzie nadal będzie się chmurzyć i możliwe są opady deszczu i śniegu. Przy wschodniej granicy śnieg może sypać chwilami intensywnie, podobnie jak w Bieszczadach. Chwyci lekki mróz, możliwe są niebezpieczne oblodzenia.
 
Wideo: prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok
  
 
Temperatura bez zmian
 
Kolejny dzień z rzędu będzie powyżej zera. Termometry po południu pokażą od 2 stopni na północnym wschodzie i w centrum do 5 stopni na południowym zachodzie i południowym wschodzie.
 
 
Wiatr powieje z kierunku południowego słabo i umiarkowanie, bez większych porywów. Nie będzie więc znacząco obniżać temperatury odczuwalnej.
 
Ciśnienie stabilne
 
Ciśnienie jest lekko obniżone. Rano będzie rosnąć, później się ustabilizuje. W samo południe wyniesie od 1007 hPa na północnym zachodzie do 1011 hPa na północnym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne tylko na zachodzie i południu kraju będą sprzyjające. Na pozostałym obszarze pozostaną niekorzystne, a to oznacza, że samopoczucie meteopatów pozostanie pogorszone, objawiając się nasilonymi bólami, sennością, znużeniem i rozkojarzeniem.
 
Nowy Rok z przejaśnieniami
 
Pierwszy dzień 2021 roku nie przyniesie radykalnych zmian w pogodzie. Przejaśnienia i rozpogodzenia będą dominować. Pochmurno nadal będzie na wschodzie, a popada na Podkarpaciu.
 
Temperatura wyniesie najwyżej od zera na północnym wschodzie do 4 stopni na południu. Wiatr będzie słaby.
Łukasz Mielczarek/dk/ Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie