Ojciec porzucił 7-miesięcznego syna, a matka jest w więzieniu

Polska
Ojciec porzucił 7-miesięcznego syna, a matka jest w więzieniu
Policja
Dziecko zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczo-interwencyjnym

Policjanci zaopiekowali się 7-miesięcznym dzieckiem, które zostawił ojciec pod opieką swojego brata. Miał wrócić za godzinę, ale nie wrócił wcale - powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodała, że matka dziecka przebywa w zakładzie karnym.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Na numer alarmowy zatelefonował mężczyzna, który oświadczył, że jest u niego siedmiomiesięczny bratanek. Miał się nim opiekować tylko przez godzinę - tak zapowiedział ojciec chłopca, lecz po syna nie wrócił - przekazała mł. asp. Irmina Sulich.

 

- Mężczyzna oznajmił, że nie może opiekować się dzieckiem brata i poprosił, aby zajęli się nim policjanci - podała.

 

Wskazała, że sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Targówka, którzy natychmiast udali się do mieszkania zgłaszającego. - Na miejscu okazało się, że ojciec chłopca już ponad dobę nie okazuje zainteresowania, natomiast matka od kilku dni przebywa w zakładzie karnym - tłumaczyła.

 

 

- Mundurowi wezwali na miejsce załogę pogotowia, która przewiozła dziecko do szpitala na badania, tam maluchem opiekowali się policjanci - przebrali w czyste ubranka i nakarmili - dodała.

 

 

Podkreśliła, że chłopiec jest zdrowy. Maluch został umieszczony w pogotowiu opiekuńczo-interwencyjnym.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie