Leszek Miller zaszczepił się przeciwko covid-19, mimo że nie jest medykiem

Polska
Leszek Miller zaszczepił się przeciwko covid-19, mimo że nie jest medykiem
Polsat News
Leszek Miller

30 grudnia były premier Leszek Miller przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z rządowymi wytycznymi do połowy stycznia, w tzw. grupie zero, szczepieni mieli być jedynie medycy.

"To najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: "szczepić się czy nie szczepić" - napisał Leszek Miller na Twitterze nad zdjęciem swojej karty szczepień.

 

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy - dziennikarze i internauci zwracają uwagę, że Miller zaszczepił się poza kolejnością - aktualnie szczepionki mieli przyjmować jedynie lekarze i medycy - pielęgniarki czy ratownicy medyczni. 

 

Z byłym premierem nie udało nam się skontaktować. Ministerstwo Zdrowia odmówiło redakcji polsatnews.pl komentarza w tej sprawie. 

 

Szczepienia w Polsce

 

W niedzielę 27 grudnia w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

 

ZOBACZ: Rząd rozważy kolejne ułatwienia dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19

 

Po pracownikach sektora ochrony zdrowia szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy 60 plus, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.

 

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce oraz uzyskać szczepienie bez opłaty.

jo/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie