Wszedł do autobusu i dźgał pasażera. Policja opublikowała nagranie

Polska
Wszedł do autobusu i dźgał pasażera. Policja opublikowała nagranie
Policja Małopolska

38-latek wielokrotnie ugodził nożem pasażera jednego z krakowskich autobusów. Mężczyzna ukrywał się przed policją, próbował mylić tropy i zerwał kontakt z bliskimi. Zaskoczonego napastnika funkcjonariusze zatrzymali 23 grudnia.

Na udostępnionym przez policję nagraniu widać, jak 38-latek wsiada z nożem w ręce do miejskiego autobusu linii 112 w Krakowie. Mężczyzna rani jednego z pasażerów, zadając mu kilkukrotnie ciosy, na oczach innych podróżnych.

 

Ciężko ranny 27-latek trafił do szpitala. Napastnik uciekł i ukrywał się przed policją, często zmieniając miejsce pobytu oraz zrywając kontakty z bliskimi. 

 

Napastnik znany policji 

 

Funkcjonariusze, jak podkreślają, intensywnie pracowali nad tą sprawą, poszukując podejrzewanego 38-letniego mieszkańca Krakowa. Sprawca był dobrze znany Policji i wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności.

 

WIDEO: zobacz nagranie z autobusu

  

Mężczyzna został namierzony w Skawinie. Podczas zatrzymania nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty.

 

ZOBACZ: Atak nożownika na Śląsku. Cztery razy ugodził kobietę, lądował śmigłowiec LPR

 

38-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W oparciu o zebrany materiał dowodowy Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

  


25 grudnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższy czas podejrzany spędzi w areszcie. Za atak z nożem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

laf/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie