Oblodzenie na północy kraju. IMGW ostrzega

Polska
Oblodzenie na północy kraju. IMGW ostrzega
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Jak wyjaśnił IMGW, na wskazanym obszarze prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, a lokalnie - deszczu ze śniegiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz północnej części województwa podlaskiego.

Jak wyjaśnił IMGW, na wskazanym obszarze prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, a lokalnie - deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od -2 st. do 0 st. Z kolei temperatura minimalna gruntu będzie się wahać od od -4 st. do -1 st.

 

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie