Skrajnie trudne warunki w Tatrach. Rannego turysty szukało kilkunastu ratowników

Polska
Skrajnie trudne warunki w Tatrach. Rannego turysty szukało kilkunastu ratowników
Polsat News
Mężczyzna zgubił szlak, idąc na Rysy powyżej Czarnego Stawu, a dodatkowo podczas upadku doznał urazu stawu skokowego

Ratownicy TOPR znieśli w noszach ze szlaku na Rysy turystę, który w poniedziałek, w skrajnie trudnych warunkach, postanowił zdobyć najwyższy szczyt w Polsce. Mężczyzna zgubił szlak i spadł ze śnieżnym zsuwem, doznając kontuzji nogi.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR, samotny turysta wyszedł na szlak na rysy z rejonu Morskiego Oka wcześnie rano. Już przed godz. 8. powiadomił telefonicznie centralę TOPR o kłopotach.

 

Skrajnie trudne warunki turystyczne

 

Mężczyzna zgubił szlak, idąc na Rysy powyżej Czarnego Stawu, a dodatkowo podczas upadku doznał urazu stawu skokowego. Na pomoc wyruszyło poszkodowanemu 13 ratowników. Pierwsi dotarli do poszkodowanego ratownicy dyżurujący w schronisku nad Morskim Okiem i doprowadzili mężczyznę do Czarnego Stawu. Kiedy dotarła kolejna ekipa ratowników, poszkodowany został w noszach zniesiony na dół.

 

ZOBACZ: Ostatni dzień przed narodową kwarantanną. Tłumy w górach

 

W Tatrach panują skrajnie trudne warunki turystyczne. Wieje silny wiatr halny, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, utrudniając orientację w terenie. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie