Podano, ile kosztowały naprawy po zniszczeniach w stolicy 11 listopada

Polska
Podano, ile kosztowały naprawy po zniszczeniach w stolicy 11 listopada
Polsat News
Koszty oczyszczania miasta po marszu poniesione przez ZOM wyniosły około 20 tys. zł

Niecałe 6 tys. zł kosztowały naprawy na stołecznych ulicach po zniszczeniach dokonanych przez niektórych uczestników Marszu Niepodległości 11 listopada - poinformował zarząd miasta w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych.

"Prace naprawcze na terenach będących w gestii Zarządu Dróg Miejskich oszacowane zostały na kwotę 5 800 zł" - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej Warszawy Renaty Królak (KO) dotyczącą kosztów napraw po chuligańskich wybrykach niektórych uczestników "Marszu Niepodległości" 11 listopada.

 

Koszty oczyszczania miasta po marszu poniesione przez ZOM wyniosły około 20 tys. zł.

 

ZOBACZ: Akcja policji podczas Marszu Niepodległości. "Przepraszamy za niepotrzebne sytuacje"

 

Natomiast "przywrócenie do użytkowania uszkodzonej stacji rowerowej Veturilo zostało oszacowane przez operatora systemu na około 4 000 zł".

 

Na niektórych skrzyżowaniach doszło do zamieszek

 

Marsz Niepodległości w tym roku - ze względu na sytuację epidemiczną - miał się odbyć w Warszawie w formie "rajdu samochodowego", jednak wiele osób zdecydowało się przejść pieszo przez stolicę. Doszło do zamieszek na niektórych skrzyżowaniach i błoniach wokół Stadionu Narodowego.

 

Następnego dnia rzecznik ratusza Karolina Gałecka napisała na Twitterze: "Warszawa liczy straty po Marszu Niepodległości. Wyrwane słupki i kostka brukowa, podpalone drzwi miejskiego urzędu i stacja Veturilo - naprawa zniszczeń będzie kosztowała szacunkowo kilkadziesiąt tys. zł".

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie