Problemy ze szczepieniami w Niemczech

Świat
Problemy ze szczepieniami w Niemczech
PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS
W Niemczech kampania szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się w sobotę

Problemy z przechowywaniem szczepionek opóźniły w niedzielę kampanię szczepień przeciw Covid-19 w kilku miastach Bawarii - podaje Reuters. Preparat firm Pfizer i BioNTech musi być trzymany w temperaturze -70 stopni Celsjusza.

Biuro okręgu Lichtenfels na północy Bawarii poinformowało, że pojawiły się wątpliwości, dotyczące tego, czy zachowana była właściwa temperatura w chłodzonych pojemnikach, w których transportowano szczepionkę.

 

Podobne problemy pojawiły się w siedmiu miastach Bawarii, co spowodowało zawieszenie szczepień.

 

Kampania szczepień

 

W Niemczech kampania szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się w sobotę, gdy w ośrodku dla seniorów w Halberstadt w Saksonii-Anhalt została zaszczepiona 101-letnia Edith Kwoizalla.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Z fabryki Pfizera wyjechały pierwsze szczepionki dla krajów Unii Europejskiej

 

Minister zdrowia Jens Spahn napisał w niedzielę na Twitterze: "Daje nam to wiarę, że możemy pokonać pandemię - ponieważ szczepienia torują drogę do wyjścia z kryzysu".

 

Zgodnie z rozporządzeniem niemieckich władz federalnych najpierw mają być szczepione osoby w wieku powyżej 80 lat oraz personel szpitali.

 

Do końca roku do Niemiec ma zostać dostarczonych 1,3 mln dawek szczepionek. Według Spahna w styczniu będzie dostarczanych 700 tys. szczepionek tygodniowo.

 

Największa w historii kampania szczepień w niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej rozpoczęła się w niedzielę.

emi/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie