Jako pierwsza w Polsce przyjęła szczepionkę. "Warto, żeby wrócić do normalności"

Polska
Jako pierwsza w Polsce przyjęła szczepionkę. "Warto, żeby wrócić do normalności"
Polsat News
Naczelna pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska

- Są osoby i w moim środowisku niezdecydowane, myślę, że moją postawą przekazuję, że warto się zaszczepić, żeby wrócić do normalności - powiedziała naczelna pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska, która jako pierwsza w Polsce została zaszczepiona przeciw COVID-19.

Pracownicy CSK MSWiA, którzy w niedzielę jako pierwsi przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19, wzięli potem udział w krótkiej konferencji prasowej dla zebranych dziennikarzy.

 

- Są osoby i w moim środowisku niezdecydowane, myślę, że moją postawą przekazuję, że warto się zaszczepić, żeby wrócić do normalności - powiedziała naczelna pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska, która została zaszczepiona jako pierwsza.

 

- Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech się zaszczepi dla tych bliskich, których się kocha - dodała.

 

ZOBACZ: Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciw Covid-19. "Czuję się bardzo dobrze"

 

WIDEO: briefing prasowy z udziałem zaszczepionych medyków
  

Dyrektor CSK MSWiA prof. Waldemar Wierzba podkreślał, że "szczepienia to jest jedno z największych dobrodziejstw ludzkości" i są liczne badania dowodzące skuteczności szczepionek.

 

Zapewniał, że szczepionka na koronawirusa jest bardzo dobrze sprawdzona przez zatwierdzającą szczepionki amerykańską instytucję. Podkreślał, że szczepionka będzie działać na wszystkie mutacje SARS-CoV-2.

 

- Jesteśmy w stanie szczepić tysiąc osób dziennie tylko przez szpital CSK MSWiA. Będziemy szczepić w filii tutaj i w naszym szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, tam też będzie duży punkt szczepień dla wszystkich, którzy takie szczepienia chcą wykonać. Nie ma najmniejszego problemu z dostępnością szczepień dla warszawiaków - mówiła lekarz chorób zakaźnych Agnieszka Szarowska.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie