Szczepionki przeciw Covid-19 w drodze do Polski. Wiozą je dwa auta dostawcze

Świat
Szczepionki przeciw Covid-19 w drodze do Polski. Wiozą je dwa auta dostawcze
Reuters
Szczepienia w Polsce mają rozpocząć się po świętach Bożego Narodzenia

Dwa auta dostawcze marki Mercedes z polskimi tablicami rejestracyjnymi wyjechały z fabryki Pfizera w Belgii. Najprawdopodobniej to nimi jadą do kraju pierwsze partie szczepionki przeciw koronawirusowi. Pozostałe pojazdy kierują się do innych krajów Unii Europejskiej. Towarzyszy im obstawa policji.

Przedstawiciele Pfizera odmówili ujawnienia do jakich krajów trafi pierwsza dostawa. Dwie z furgonetek, które opuściły teren fabryki w belgijskim Puurs, miały tablice rejestracyjne z Piaseczna (woj. mazowieckie).

 

ZOBACZ: Koronawirus. Z fabryki Pfizera wyjechały pierwsze szczepionki dla krajów Unii Europejskiej

 

Pierwsze dostawy szczepionki opuściły zakłady Pfizera już na początku grudnia z przeznaczeniem dla Wielkiej Brytanii, po tym jak tamtejsze władze wydały zgodę na jej stosowanie.

 

WIDEO: Pierwsza dostawa szczepionek przeciw Covid-19 jedzie do Polski

  

 

Szczepienia w Unii Europejskiej ruszą po świętach

 

Komisja Europejska wydała w poniedziałek zgodę na dystrybucję w krajach UE szczepionki Pfizera-BioNTech. Kilka godzin wcześniej "Zielone światło" dla tej szczepionki dała Europejska Agencja Leków (EMA).

 

Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się między 27 i 29 grudnia jednocześnie we wszystkich krajach UE. Akcja szczepień ma ruszyć na pełną skalę w styczniu i ma trwać przez cały rok 2021.

wka/grz/ polsatnews.pl, Reuters, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie