Jaka pogoda w najkrótszy dzień w roku? Prognoza na poniedziałek, 21 grudnia

Polska
Jaka pogoda w najkrótszy dzień w roku? Prognoza na poniedziałek, 21 grudnia
PAP/EPA/JUSTIN LANE
Najkrótszy dzień w całym roku zapowiada się przeważnie pod znakiem chmur, chociaż z przejaśnieniami

O godzinie 11:02 rozpocznie się astronomiczna zima. Najkrótszy dzień w całym roku zapowiada się przeważnie pod znakiem chmur, chociaż z przejaśnieniami. W wielu regionach może słabo i przelotnie popadać.

W poniedziałek najwięcej chmur zgromadzi się nad województwami północnymi i wschodnimi. Na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia, największe na zachodzie i południu, gdzie niewykluczone są nawet rozpogodzenia.
 
Parasole przydadzą się na zachodzie, północy i w centrum, gdzie może słabo i przelotnie popadać, głównie deszcz, jedynie lokalnie o poranku deszcz ze śniegiem. Nadal może być mglisto, dlatego ostrzegamy kierowców przed nieostrożną jazdą.
 
Temperatura powyżej zera
 
Chociaż będzie nam zimno, to jednak temperatura będzie oscylować powyżej zera. Termometry maksymalnie pokażą po południu od 1 stopni na północnym wschodzie do 7 stopni na zachodzie kraju.
 
Wiatr z południa i południowego zachodu jest słaby i umiarkowany, tylko chwilami silniejszy, zwłaszcza na północy i wschodzie.
 
twojapogoda.pl
 
Wysokie ciśnienie
 
Ciśnienie jest wysokie i nadal będzie stabilne. W samo południe wyniesie od 1022 hPa na północnym zachodzie do 1029 hPa na wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne w strefie rozpogodzeń pozostają korzystne, ale na pozostałym obszarze nadal niekorzystnie będą wpływać na samopoczucie meteopatów powodując senność, rozkojarzenie i znużenie.
 
Ciepły i deszczowy wtorek
 
We wtorek nadejdzie duże ocieplenie. Na zachodzie kraju termometry pokażą kilkanaście stopni powyżej zera. Im dalej na wschód, tym będzie bliżej zera. Wszędzie będzie się chmurzyć i padać, chwilami obficie, zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem.
Łukasz Mielczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie