Czaszka w terrarium u posła Konfederacji. "Tam mieszka mój pająk"

Polska
Czaszka w terrarium u posła Konfederacji. "Tam mieszka mój pająk"
Polsat News

Podczas internetowego łączenia w programie "Śniadanie w Polsat News", w kadrze obok Jakuba Kuleszy znalazło się terrarium z wyraźnie widoczną sztuczną czaszką. Okazał się, że to "dom" dla ptasznika, pająka hodowanego przez posła Konfederacji.

Z racji ograniczeń sanitarnych z powodu pandemii i dla bezpieczeństwa gości oraz dziennikarzy, rozmowy w programach publicystycznych w Polsat News odbywają się m.in za pośrednictwem internetowych łączeń. Bardzo często politycy łączą się z własnych domów, a tło do rozmowy stanowi wystrój pokoju.

 

Podczas rozmowy w "Śniadaniu w Polsat News" nietypowy element tła przykuł uwagę prowadzącego Piotra Witwickiego. W znajdującym się za plecami Jakuba Kuleszy terrarium była wyraźnie widoczna figura ludzkiej czaszki.

 

Mieszkanie ptasznika

 

Na pytanie prowadzącego o nietypowy element, poseł Konfederacji wyjaśnił, że w sztucznej czaszce mieszka jego pająk. Poseł hoduje egzotycznego ptasznika.

 

Jakub Kulesza/archiwum prywatne

 

Pająki z tej rodziny występują na wszystkich kontynentach, najliczniej zaś w strefach tropikalnych, w Europie spotykane na półwyspie iberyjskim. Są to jedne z największych występujących na ziemi pająków. 

 

ZOBACZ: Inwazja jadowitych pająków we Wrocławiu. Mogły uciec z hodowli

 

"Mieszkanie" w sztucznej czaszce jest uzasadnione. Pająki z tej rodziny w naturalnych warunkach zamieszkują w małych szczelinach skalnych, wyłomach, czy wykopanych w ziemi norkach. 

 

Ptaszniki są jadowite, jednak nie ma dowodów, by ukąszenie było śmiertelne dla człowieka, może być jednak niebezpieczne i wywoływać nawet utratę przytomności. Jad niektórych gatunków ptaszników jest w stanie zabić średnich rozmiarów psa. 

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie