15 rannych, 1 ofiara śmiertelna. Zderzenie busa z autem osobowym w gęstej mgle [ZDJĘCIA]

Polska
Wypadek niedaleko Wieliczki
Galeria zdjęć (5)
Małopolskie: jedna osoba zginęła, 10 rannych w zderzeniu busa z samochodem osobowym

Jedna osoba zginęła, a piętnaście zostało rannych w zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 94 w Zagórzu niedaleko Wieliczki (woj. małopolskie).

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zagórze w powiecie wielickim (Małopolskie), gdzie w sobotę popołudniu doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. 

 

ZOBACZ: Wypadek w Łodzi. Nietrzeźwy kierowca zabił 59-latka

 

W sobotę w Małopolsce panują trudne warunki na drogach - temperatura oscyluje wokół zera, drogi są śliskie, zalega gęstniejąca mgła. Droga krajowa nr 94 była nieprzejezdna w obie strony w rejonie wypadku przez ponad trzy godziny. 

Ranni zostali pasażerowie busa

- Ofiara śmiertelna to kierowca samochodu osobowego - poinformował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Kierowca miał 24-lata. Ranni zostali pasażerowie busa jadącego od strony Bochni w kierunku Krakowa. W pojeździe było w sumie 15 osób. Ciężej poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

 

ZOBACZ: 16-latek spowodował wypadek busem. Ranny został pasażer osobowego auta

 

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy po godzinie 15:00. Próbowaliśmy za pomocą sprzętu hydraulicznego uwolnić osobę, która kierowała samochodem osobowym. Niestety nie dało się jej uratować - powiedział Polsat News rzecznik małopolskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak.

 

- Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej - powiedział strażak, który dodał, że nie ma informacji o charakterze obrażeń tych osób.

 

WIDEO - Straż pożarna poinformowała, że do wypadku doszło w złych warunkach pogodowych

  

Na razie nie są znane przyczyny wypadku, ale według wstępnych ustaleń, bus mógł wpaść w poślizg i zderzyć się z autem osobowym.

 

- Przyczyny zdarzenia są ustalane przez policję, która na miejscu zdarzenia prowadzi czynności dochodzeniowe. W działaniach uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej - powiedział Woźniak, który przypomniał, że w Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne o utrzymującej się mgle. Panują trudne warunki na drogach. Temperatura oscyluje wokół zera, a drogi mogą być śliskie.

 

ZOBACZ: Zderzenie auta z autobusem. Zginęła jedna osoba, sześć zostało rannych

 

Droga krajowa nr 94 została zablokowana w obu kierunkach w rejonie wypadku. Po godz 17 na miejscu wciąż pracowały m.in. 3 zastępy strażaków, które zabezpieczały oraz m.in oświetlały miejsce wypadku, na którym policja prowadziła dochodzenie.

 

 

ms/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie