Tusk skomentował nowe ograniczenia. Przypomniał czasy stanu wojennego

Polska
Tusk skomentował nowe ograniczenia. Przypomniał czasy stanu wojennego
Polsat News
Donald Tusk skomentował nowe ograniczenia

"Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na Sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Szef Europejskiej Partii Ludowej skomentował w ten sposób wprowadzenie nowych obostrzeń tzw. kwarantanny narodowej od 28 grudnia do 17 stycznia.

W opublikowanym w czwartek komunikacie rząd poinformował o przedłużeniu etapu odpowiedzialności, podczas którego wprowadzano dodatkowe ograniczenia. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej.

 

ZOBACZ: Kwarantanna narodowa. Lista ograniczeń

 

W noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

 

Dodatkowo ograniczenia będą dotyczyć m.in. galerii handlowych i obiektów hotelowych. Zamknięte będą też stoki narciarskie, a przyjeżdżający do Polski transportem zorganizowanym, będą musieli przejść 10 dniową kwarantannę.

"Pasterka bez zmian"

Na nowe ograniczenia zareagował były premier i szef EPL Donald Tusk.

 

"Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na Sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają" - napisał na Twitterze.

 

 

"Co do kasyn, brak danych. Pasterka bez zmian" - dodał.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie