Papież świętuje 84. urodziny. Wysłał prezent dzieciom z Wenezueli

Świat
Papież świętuje 84. urodziny. Wysłał prezent dzieciom z Wenezueli
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Papież Franciszek obchodzi 84. urodziny

Papież Franciszek z "wdzięcznością i prostotą" świętuje swoje przypadające w czwartek 84. urodziny - poinformował Watykan dziennikarzy. Ubodzy, podopieczni papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego, przekazali słoneczniki dla Franciszka.

Jak podkreślił watykański rzecznik Matteo Bruni, papież spędzi swoje urodziny tak jak w minionych latach, na modlitwie oraz z innymi osobami mieszkającymi w Domu świętej Marty.

 

- Ubodzy poprzez urząd jałmużnika przysłali słoneczniki, które ozdabiają kaplicę w Domu świętej Marty i przypominają o potrzebie kierowania życia zawsze ku Bogu - dodał.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek lubi brownie i śpiewa tango przy goleniu

 

Ponadto rzecznik ogłosił, że w dniu urodzin Franciszek wyśle cztery wentylatory płucne do Wenezueli, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci.

 

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej w osobnym komunikacie zawiadomiło, że urząd papieskiego jałmużnika "na znak bliskości i solidarności ze strony Ojca Świętego w tym momencie prób i trudności" rozesłał do Neapolu, Bolonii i Sieny lekarstwa na przeziębienie i grypę, a także maseczki i środki higieny" dla ubogich.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie