Szwecja. Urzędnicy obstawiali liczbę zmarłych na Covid-19. Zwycięzca dostawał pieniądze

Świat
Szwecja. Urzędnicy obstawiali liczbę zmarłych na Covid-19. Zwycięzca dostawał pieniądze
Zdjęcie poglądowe/PAP/EPA/CHAMILA KARUNARATHNE
Pracownicy zbierali się w sali przed telewizorem, aby rozstrzygnąć, kto z nich najcelniej wytypował dobową liczbę zgonów na Covid-19.

Urzędnicy szwedzkiej Kasy Ubezpieczenia Społecznego w Gaevle na północy Szwecji zabawiali się, obstawiając dobową liczbę zgonów na Covid-19. Zwycięzca zakładów od przegranych kolegów otrzymywał pieniądze.

Jak donosi lokalna gazeta "Gefle Dagblad", zabawa odbywała się podczas tzw. fiki, czyli popularnej w Szwecji przerwy na kawę. Codziennie o godz. 14, gdy rozpoczynała się konferencja prasowa, na której podawano statystyki, pracownicy zbierali się w sali przed telewizorem, aby rozstrzygnąć, kto z nich najcelniej wytypował dobową liczbę zgonów na Covid-19.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Szwecji. Rząd wprowadza kolejne restrykcje

 

Szefowa oddziału Kasy Ubezpieczenia Społecznego, w którym miały miejsce nietypowe zakłady bukmacherskie, Eva Alner Liljedahl przyznała, że "zabawa była czymś okropnym i jest nie do zaakceptowania". - Przeprowadzę dochodzenie w tej sprawie, ale nie chcę podawać szczegółów. To sprawa personalna - stwierdziła.

 

Według niej za karę urzędnicy będą musieli przejść wielomiesięczne szkolenie na temat etyki pracownika państwowego.

 

Szwedzka Kasa Ubezpieczenia Społecznego (odpowiednik polskiego ZUS) wypłaca m.in. świadczenia osobom chorym na Covid-19.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie