Wojsko otrzymało nowe samochody terenowe. "Trwały proces modernizacji"

Polska
Wojsko otrzymało nowe samochody terenowe. "Trwały proces modernizacji"
PAP/Rafał Guz
Przygotowania do uroczystego przekazania żołnierzom samochodów ciężarowo-osobowych Ford Ranger XTL na terenie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej Warszawa-Rembertów

- Proces modernizacji Wojska Polskiego ma charakter trwały, staramy się o to i odnosimy konkretne rezultaty, żeby żołnierze byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt - mówił szef MON Mariusz Błaszczak, który wziął udział w uroczystości przekazania WP pierwszej partii spośród 648 nowych samochodów terenowych.

Mariusz Błaszczak podczas wtorkowej uroczystości przekazania WP pierwszej partii 100 spośród 648 nowych samochodów terenowych podkreślił, że proces modernizacji WP ma charakter trwały. - Staramy się o to i odnosimy tu konkretne rezultaty, żeby żołnierze WP byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt służący temu, żeby Polska była bezpieczna - mówił minister obrony narodowej.

 

ZOBACZ: Polacy ufają wojsku i NATO. Na przeciwnym biegunie sądy i TK

 

Jak dodał, jednym z elementów tego wyposażenia są samochody terenowe, których pierwszą partię, oddajemy do użytku żołnierzom Wojska Polska. - Mam nadzieję, że ten kolejny przełom, jeżeli chodzi o sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy Wojska Polskiego wzmocni zdolności naszego wojska. Jestem o tym przekonany, że będzie dobrze służył bezpieczeństwo Polski - podkreślił szef MON.

 

PAP/Rafał Guz

 

 

- Wielokrotnie odkładano ten proces zakupu samochodów dla Wojska Polskiego, z różnych przyczyn, czasami obiektywnych, czasami, kiedy się temu przypatrywałem, wydawało mi się, że te przyczyny obiektywne nie były, ale fakt jest faktem, że czas Honkerów w Wojsku Polskim odchodzi do historii - dodał Błaszczak.

PAP/Rafał Guz

 

 

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie