Potajemna impreza w Marsylii podczas lockdownu. Przyszło 500 osób

Świat
Potajemna impreza w Marsylii podczas lockdownu. Przyszło 500 osób
Pixabay
- Większość gości była pod wpływem gazu rozweselającego – podała stacja BFMTV, powołując się na policję.

Około 500 osób zostało ewakuowanych przez policję w nocy z soboty na niedzielę z potajemnej imprezy towarzyskiej, która odbyła się w Marsylii w czasie obowiązującego we Francji lockdownu - poinformowała w poniedziałek policja departamentu Delta Rodanu.

Funkcjonariusze ewakuowali około 500 osób tańczących i pijących alkohol. Na imprezowiczów nałożono grzywny za naruszenie przepisów dotyczących obowiązujących we Francji obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19.

 

Obecnie toczy się dochodzenie w celu ustalenia, kto był organizatorem nielegalnej imprezy.

 

Właściciel obiektu twierdzi, że wynajął lokal o powierzchni 300 metrów kwadratowych agencji eventowej, która zapewniała, że będzie przechowywać tam sprzęt.

 

ZOBACZ: Ukryta nielegalna plenerowa dyskoteka w Rudzie Śląskiej. Wkroczyła policja

 

Policja informuje, że na miejscu zdarzenia znaleziono alkohol, narkotyki i dużo podtlenku azotu - gazu rozweselającego. - Większość gości była pod wpływem gazu rozweselającego – podała stacja BFMTV, powołując się na policję.

 

Tygodnik "Le Point" poinformował z kolei, że w weekend około 20-osobowa grupa Francuzów została aresztowana podczas potajemnej orgii odbywającej się w Belgii, niedaleko granicy z Francją.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie