Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek

Polska
Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek
Straż Graniczna
Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujęli trzech Afgańczyków, którzy nielegalnie wjechali do Polski z Czech. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik ŚOSG chor. szt. Szymon Mościcki, cudzoziemcy byli ukryci w transporcie świątecznych choinek.

Nielegalnych imigrantów ukrywających się w ciężarówce ze świątecznymi choinkami znaleźli policjanci z Brzegu (opolskie). Wezwani na miejsce funkcjonariusze Straży Granicznej zastali trzech mężczyzn bez dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

 

- Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego, potwierdzono afgańskie obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Wobec Afgańczyków wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy RP przy użyciu podstępu, wobec Afgańczyków wszczęto postepowanie karne z art. 264 paragraf 2 kodeksu karnego - poinformował Mościcki.

 

Cudzoziemcy przyznali się do zarzucanego im czynu i w uzgodnieniu z prokuratorem poddali się karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Do czasu opuszczenia granic Polski cudzoziemcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie