Spotkanie prezydenta z premierem ws. strategii szczepień

Polska
Spotkanie prezydenta z premierem ws. strategii szczepień
fot. PAP/EPA/ONDREJ DEML / POOL
BBN: strategia szczepień tematem spotkania prezydenta z premierem

Narodowa strategia szczepień będzie tematem spotkania w BBN, na które prezydent zaprosił na poniedziałek przedstawicieli rządu z premierem - poinformował szef BBN Paweł Soloch.

- Prezydent Andrzej Duda zaprosił na poniedziałek premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie poświęcone narodowej strategii szczepień. W spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział także minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełnomocnik rządu ds. programu szczepień minister Michał Dworczyk - powiedział Soloch w niedzielę PAP.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw Covid-19. W przychodni, szpitalu czy w wojskowym namiocie?

 

Szef BBN zaznaczył, że prezydent popiera przygotowany przez rząd program. - Prezydentowi zależy także na tym, aby jego realizacja przebiegała w sposób możliwie transparentny i niebudzący wątpliwości wśród obywateli. To wymaga dobrej koordynacji i m.in. temu będzie służyć poniedziałkowe spotkanie - podkreślił.

 

 

- Będziemy też dyskutować o kwestiach logistycznych oraz zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom, w tym personelowi medycznemu, na wszystkich etapach procesu szczepień  - dodał.

"Promowanie wiedzy na ten temat"

Zapewnił, że "dla prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat". "Dlatego już w piątek, na udostępnionej w sieci publicznej dyskusji z ekspertami, prezydent zainaugurował kampanię promującą szczepienia. Prezydent podkreślił konieczność jak najszerszego szczepienia się przeciw COVID-19. Możemy się spodziewać dalszych działań z naszej strony, na dniach ruszyć mają także działania przygotowane przez rząd" - powiedział szef BBN.

 

Poinformował, że na polecenie prezydenta pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szefem KPRM Michałem Dworczykiem.

 

ZOBACZ: Dyskusja prezydenta z ekspertami. "Nigdy nie byłem przedstawicielem społeczności antyszczepionkowej"

 

Według przedstawionych we wtorek przez Dworczyka założeń celem narodowego programu szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe i dobrowolne; na podstawie dotychczasowych zgłoszeń rząd oszacował, że można by szczepić 180 tys. osób. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie