Piątek bez mrozu, ale z chmurami. Prognoza pogody na 11 grudnia

Polska
Piątek bez mrozu, ale z chmurami. Prognoza pogody na 11 grudnia
Flickr/Patrik Andersson

Najzimniejszy okres tego tygodnia jest już definitywnie za nami. Nie spodziewamy się już całodobowego mrozu, a spadły miejscami śnieg szybko się roztopi. Jednak na zdecydowaną poprawę pogody nie mamy co liczyć. Wiemy, dlaczego.

W piątek nad Polską będzie się chmurzyć. Jedynie na południu, południowym zachodzie i w centrum możliwe są nieduże przejaśnienia.
 
Parasole przydadzą się miejscami na północy i wschodzie, gdzie słabo i przelotnie popada deszcz, niekiedy wraz ze śniegiem, który w godzinach porannych i przedpołudniowych może jeszcze marznąć i powodować oblodzenie.
 
 
Temperatura będzie już dodatnia. Termometry maksymalnie pokażą od 1-2 stopni na północy do 5-6 stopni na południu kraju.
 
Pogoda na piątek, 11 grudniatwojapogoda.pl
Pogoda na piątek, 11 grudnia
 
Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
 
Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, bez porywów. Ciśnienie w samo południe wyniesie od 1005 hPa na zachodzie do 1012 hPa na północnym wschodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne nadal pozostaną niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.
 
Weekend na delikatnym plusie
 
W weekend spodziewamy się przejaśnień, które głównie występować będą na zachodzie, południu i w centrum. Na wschodzie utrzyma się pochmurna aura z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie balansować w przedziale od 1 do 5 stopni. Na szczęście utrzyma się słaby, najwyżej umiarkowany, wiatr.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/wka/ twojapogoda.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie