17 lat temu wyrzuciła bliźnięta do kosza na śmieci. Wpadła przez niedopałek papierosa

Świat
17 lat temu wyrzuciła bliźnięta do kosza na śmieci. Wpadła przez niedopałek papierosa
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
Kobieta wpadła przez niedopałek papierosa

Policja zatrzymała kobietę, która 17 lat temu wyrzuciła do kosza na śmieci dwóch nowo narodzonych synów. 41-letnią Antoinette Briley aresztowano dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik kryminalistycznych.

Kobieta została aresztowana podczas postoju samochodem w stanie Illinois, gdzie wyśledzili ją policjanci. Usłyszała zarzuty zamordowania bliźniaków, których ciała 6 czerwca 2003 roku w Stickney Township znalazł w koszu na śmieci pracownik sortowni. Jedno z dzieci miało jeszcze przyczepione do ciała łożysko. 

 

Sekcja zwłok wykazała, że ​​chłopcy urodzili się żywi i zmarli z powodu uduszenia, a ich śmierć została uznana za zabójstwo. Policja nie mogła wówczas zidentyfikować matki zmarłych dzieci.

 

ZOBACZ: Matka oskarżona o zabicie dwóch córek. "Mówiła o sprzedaży organów"

 

W 2018 roku lokalne władze wznowiły śledztwo wykorzystując technologię opartą na nowoczesnych badaniach genetycznych. Eksperci kryminalistyki wytypowali potencjalne matki. 

 

DNA na papierosie

 

2 lipca 2020 roku detektywi udali się do Holland w stanie Michigan. Obserwując Antoinette Briley zauważyli, jak upuszcza papierosa na ziemię. Zabezpieczyli niedopałek, z którego laboranci pobrali DNA. Okazało się ono zgodne z DNA dzieci. 

 

Briley powiedziała śledczym, że w dniu porodu przebywała sama w domu swoich dziadków, gdzie urodziła. Następnie włożyła je do materiałowego worka i wsiadła do samochodu. Chciała zawieźć noworodki do szpitala, ale pod wpływem paniki zmieniła zdanie - wjechała w alejkę i pozostawiła dzieci w koszu na śmieci. 

 

Kobieta wychowuje 12-letnią córkę i pracuje jako montażystka. Wkrótce odbędą się kolejne przesłuchania. 

 

 

emi/sgo/ "The Sun"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie