Policjanci z Koła zawieszeni, dwóch aresztowanych. Prokuratura zarzuca im korupcję

Polska
Policjanci z Koła zawieszeni, dwóch aresztowanych. Prokuratura zarzuca im korupcję
Google Maps
Na zdjęciu: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Pięciu policjantów z Koła (woj. wielkopolskie) zostało zawieszonych w czynnościach służbowych przez szefa Komendy Powiatowej Policji w tym mieście - dowiedział się polsatnews.pl. We wtorek prokuratura zarzuciła siedmiu funkcjonariuszom korupcję i przekroczenie uprawnień. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Ani policja ani prokuratura nie udzielają szczegółowych informacji o zarzutach i czynach, których one dotyczą.

 

- Jest prowadzone śledztwo i informacji na jego temat udziela wyłącznie prokuratura - powiedziała w środę polsatnews.pl sierż. szt. Weronika Czyżewska, oficer prasowa kolskiej komendy policji. Jak dodała, miejscowy komendant zawiesił w służbie pięciu funkcjonariuszy.

 

- Została podjęta decyzja o zawieszeniu w czynnościach służbowych do 13 grudnia. W tym czasie komendant zapozna się z zarzutami i podejmie decyzję o ewentualnym przedłużeniu zawieszenia - powiedziała sierż. szt. Weronika Czyżewska.

 

ZOBACZ: Policjant brał łapówki... w formie obiadów

 

We wtorek wobec pięciu funkcjonariuszy prokuratura zastosowała dozór policyjny.

 

Dwaj kolejni funkcjonariusze w środę "znajdowali się w dyspozycji prokuratury", toteż szef kolskiej policji nie podejmował jeszcze decyzji w ich sprawie. Śledczy wystąpili we wtorek o ich tymczasowe aresztowanie, które zostało uwzględnione.

 

Tymczasowe aresztowanie dwóch policjantów

 

- Sąd w dniu dzisiejszym rozpatrując wniosek prokuratora w całości podzielił naszą argumentację i zastosował areszt wobec tych dwóch funkcjonariuszy na okres trzech miesięcy - podkreśliła we wtorek Marańda.

 

- Prokuratura Okręgowa w Koninie prowadzi śledztwo przeciwko siedmiu funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kole, którym prokurator zarzucił popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. Przede wszystkich chodzi o przekroczenie uprawnień w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej od innych osób - powiedziała we wtorek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda.

 

ZOBACZ: Kogut zabił policjanta. Przeciął mu tętnicę

 

Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że sześciu z zatrzymanych funkcjonariuszy to policjanci drogówki. Ostatni ma pracować w wydziale dochodzeniowo-śledczym.

 

- Zawieszenie kilku osób w służbie w żaden sposób nie wpływa na płynność pracy komendy, zachowana jest ciągłość funkcjonowania - powiedziała rzeczniczka, która dodała, że w Komendzie Powiatowej Policji w Kole pracuje około 160 funkcjonariuszy.

hlk/bas/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie