Może usłyszeć wyrok 10 lat więzienia, bo na miejscu włamania zgubił... mandat

Polska
Może usłyszeć wyrok 10 lat więzienia, bo na miejscu włamania zgubił... mandat
KPP Wejherowo
Spowodował kilka kolizji drogowych, zniszczył rogatki na przejeździe kolejowym, kompletnie pijany jechał na feldze bez opony.

Policjanci z Wejherowa zatrzymali po pościgu 38-letniego kierowcę, który jadąc kradzionym autem spowodował kilka kolizji i uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Sprawca poruszał się niesprawnym autem, jadąc na samej feldze. Wreszcie zaczął uciekać pieszo przez pole. Gdy go zatrzymano, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego prawo jazdy zostało wcześniej zatrzymane.

38-letni zatrzymany w niedzielę kierowca miał w organizmie 2 promile alkoholu i był kompletnie pijany. Mimo to do ostatniej chwili próbował uciekać przed policjantami. Na terenie powiatu wejherowskiego spowodował kilka kolizji drogowych i uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyznę na polu, gdy dostawcze auto, którym jechał na feldze pozbawionej opony, stanęło.

 

Po włamaniu zgubił mandat w garażu

 

Uciekającego kierowcę udało się namierzyć dzięki informacjom uzyskanym od świadka. Gdy policjanci zaczęli wyjaśniać zdarzenie, okazało się, że zatrzymany przez nich kierowca najpierw włamał się do kilku samochodów oraz garażu. Można go było połączyć z tą sprawą, bo na miejscu przestępstwa zgubił... mandat wystawiony na swoje nazwisko.

 

ZOBACZ: Staranował 17 samochodów i rogatki, próbował rozjechać policjanta. Pościg przez dwa województwa

 

Tego samego dnia policja została powiadomiona o kradzieży portfela z pieniędzmi z kolejnego samochodu. Mundurowi otrzymali także informację o kradzieży następnych pojazdów. Jeden z samochodów sprawca porzucił i odjechał innym pojazdem, który także ukradł. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą jest jedna osoba.

 

Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Grozi mu 10 lat więzienia.Pomorska policja
Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Grozi mu 10 lat więzienia.

 

Kierowcy grozi  10 lat więzienia

 

Policjanci ustalili, że był to zatrzymany przez nich pijany kierowca.

 

Po wytrzeźwieniu w poniedziałek 38-latek został przesłuchany i usłyszał pięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, kradzieży samochodów oraz pieniędzy, a także jazdy w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowiadać będzie za spowodowanie kolizji drogowych, uszkodzenie rogatek. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie