Były gangster został szefem struktur partii

Świat
Były gangster został szefem struktur partii
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Sammy-Williams
Nieto Pereira na początku lat 80. został skazany m.in. za napad na bank

Jose Luis Nieto Pereira, były gangster i więzień, został wybrany szefem madryckich struktur partii Podemos. Ugrupowanie to od stycznia 2020 r. współrządzi Hiszpanią.

Jak poinformował we wtorek portal "Voz Populi", Nieto Pereira otrzymał ponad 63 proc. głosów członków Podemos w hiszpańskiej stolicy. W wyborach tych startowało jeszcze czterech innych kandydatów.

 

ZOBACZ: Strażnicy współpracowali z gangsterami. Na czele "Słowik". "Państwo w Państwie"

 

Nieto Pereira był jednym z najmniej znanych pretendentów do stanowiska szefa madryckich struktur Podemos. Dopiero na kilka dni przed głosowaniem “zasłynął” ze swojej niechlubnej przeszłości, głównie z działalności przestępczej.

 

Skazany za napad na bank

 

Jak wynika z dokumentów hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości, Nieto Pereira na początku lat 80. został skazany m.in. za napad na bank w Galicji, na północnym zachodzie kraju. 23-letni mężczyzna miał postępować brutalnie wobec znajdujących się wewnątrz banku osób.

 

Nowy szef madryckich struktur Podemos pomimo popełnienia kilku innych przestępstw odsiedział w więzieniu zaledwie połowę z 5-letniego wyroku pozbawienia wolności. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie