Zniszczona elewacja kościoła, znieważony pomnik Piłsudskiego. Sześć osób zatrzymanych

Polska
Zniszczona elewacja kościoła, znieważony pomnik Piłsudskiego. Sześć osób zatrzymanych
KPP Otwock
Policja zatrzymała sześć osób

Policjanci z Otwocka (Mazowieckie) zatrzymali sześć osób podejrzewanych o akty wandalizmu. Podejrzani mieli zniszczyć m.in. elewację kościoła, czy ogrodzenie posesji. Ponadto jedna z osób znieważyła pomnik Józefa Piłsudskiego - powiedziała rzeczniczka otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.

Jak poinformowała sierż. sztab. Paulina Harabin, informacje o aktach wandalizmu w Otwocku policjanci zaczęli otrzymywać pod koniec października. - Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, elewację budynku magistratu, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego - wyliczyła policjantka.

 

Wskazała, że sprawą zajęli się policjanci z wydziału prewencji we współpracy z funkcjonariuszami z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, którzy m.in. sprawdzili zapisy z miejskiego monitoringu.

 

ZOBACZ: Wandalizm w lesie - okaleczone drzewo. "Ludzie wciąż potrafią zaskoczyć"

 

- W ubiegłym tygodniu otwoccy policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania zniszczenia mienia aż sześć osób w wieku 18-20 lat - poinformowała. - Ponadto młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych - wyjawiła.

 

Niewykluczone kolejne zatrzymania

 

Podkreśliła również, że policjanci ustalili, kto wśród zatrzymanych stoi za znieważeniem pomnika Józefa Piłsudskiego.

 

- Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów trzem osobom. Dwie z nich już usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, zaś jedna zarzut znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego, za który grozi kara ograniczenia wolności - dodała.

 

ZOBACZ: "Akty wandalizmu; mają podzielić społeczeństwo". Premier o tęczowych flagach na pomnikach

 

Przekazała także, że postępowanie w sprawie zniszczenia mienia jest nadal w toku. - Policjanci nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób - powiedziała. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie