Kilkanaście ton odpadów obok kompleksu leśnego. Kierowcy ciężarówek zatrzymani

Polska
Kilkanaście ton odpadów obok kompleksu leśnego. Kierowcy ciężarówek zatrzymani
łódzka policja
Kierowcy ciężarówek zatrzymani na nielegalnym wysypisku śmieci

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców ciężarówek przewożących kilkanaście ton odpadów, które zamierzali zrzucić na nielegalnym wysypisku śmieci w pobliżu kompleksu leśnego pod Sieradzem (Łódzkie). Kierowcom oraz kolejnemu mężczyźnie zaangażowanemu w ten proceder grozi do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w niedzielę rzecznika prasowa sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, miejscowi dzielnicowi uzyskali informację o nielegalnym wysypisku znajdującym się w pobliżu lasu koło Sieradza.

 

Kiedy udali się na miejsce, ujawnili kilkanaście hałd z odpadami niewiadomego pochodzenia oraz zauważyli jadące w ich kierunku dwie ciężarówki z naczepami.

 

ZOBACZ: Małżeństwo zgłosiło nielegalne wysypisko gruzu. Mogą trafić do więzienia

 

- W pewnej chwili, prawdopodobnie na widok radiowozu kierowca jednej z nich zmienił kierunek jazdy i gwałtownie ruszył w przeciwną stronę. Drugi pojazd pojechał za nim. Policjanci podjęli za nimi pościg i parę minut później zatrzymali obu kierowców – wyjaśniła rzeczniczka.

 

łódzka policja

 

 

Przedstawiono prokuratorskie zarzuty

 

Okazali się nimi mężczyźni w wieku 33 i 38 lat. Śledztwo doprowadziło do zatrzymania kolejnego 53-latka podejrzewanego o udział w przestępstwie niewłaściwego postępowania z odpadami. Wszystkim przedstawiono już prokuratorskie zarzuty. Za składowanie śmieci w miejscu innym niż do tego przeznaczone grozi im do pięciu lat więzienia.

 

Trwające jeszcze postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności oraz skalę procederu prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sieradzu. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. O ujawnieniu nielegalnego składowiska odpadów poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie