Uderzył policjantkę, kopał i wyzywał jej kolegów

Polska
Uderzył policjantkę, kopał i wyzywał jej kolegów
KMP w Słupsku
Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna uderzył w czasie interwencji funkcjonariuszkę oraz kopał i obrażał jej kolegów. 34-latek trafił do aresztu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Słupscy policjanci w czasie patrolu na terenie powiatu zauważyli zaparkowany samochód, w którym siedziało dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy, jeden z nich wyrzucił coś z auta. 

 

Kopał i wyzywał funkcjonariuszy

 

W momencie, gdy mundurowi legitymowali 19-latka, u którego znaleźli marihuanę, jego 34-letni kolega uderzył policjantkę i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

 

ZOBACZ: Spowodował kolizję i znieważył policjantów. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi

 

Podczas zakładania kajdanek mężczyzna kopał policjantów, odpychał ich i szarpał za mundur oraz obrażał kierując w ich kierunku przekleństwa i obelgi.

 

Agresor oraz jego kompan trafili do policyjnego aresztu. We wtorek śledczy przedstawili im zarzuty. 19-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a 34-latek za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Każde z tych przestępstw zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie