Co z lodowiskami? Stołeczny ratusz zdecydował

Polska
Co z lodowiskami? Stołeczny ratusz zdecydował
Pixabay
Stołeczny ratusz zdecydował ws. miejskich lodowisk

Warszawa nie uruchomi zimą miejskich lodowisk na Starówce i przed Pałacem Kultury i Nauki, a tor na Stegnach dostępny będzie tylko dla zawodowców - przekazała polsatnews.pl rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. Powodem decyzji władz stolicy jest pandemia koronawirusa.

Miejskie lodowiska w Warszawie w tym roku będą zamknięte. Nie ma przepisów, które zakazywałyby takiej działalności, ale ratusz ze względu na sytuację epidemiczną zdecydował się zrezygnować w tym roku z organizacji tych atrakcji.

 

Obecnie działa lodowisko przy ul. Łabiszyńskiej na Targówku i Tor Łyżwiarski STEGNY przy Inspektowej. Korzystać z niego mogą jednak tylko kluby i stowarzyszenia trenujące lub organizujące wydarzenia sportowe.

 

- Władze Warszawy podjęły decyzję, aby nie otwierać wszystkich lodowisk, natomiast moje lodowisko jest już zbudowane, wystarczy tylko wylać wodę - powiedział polsatnews.pl Jacek Pużuk, dyrektor lodowiska na Targówku. 

 

ZOBACZ: "Być może wypowiedziałem się niefortunnie". Gowin o telefonie od Dudy ws. stoków

 

Jak dodał, z powodu braku jasnych wytycznych, sam ustalił ograniczenia dla osób korzystających z jego obiektu. Przyjął normy takie, jak funkcjonują na siłowniach - jedna osoba na 10 m2. Oznacza to, że jednocześnie na tafli może przebywać 60 osób, a w całym obiekcie - 80.

 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, nie wystartuje także Zimowy Narodowy - sezonowe lodowisko na Stadionie Narodowym. Na obiekcie znajduje się aktualnie szpital tymczasowy dla osób chorujących na COVID-19.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie