Worki ze śmieciami porzucone w lesie. "Przykry widok"

Polska
Worki ze śmieciami porzucone w lesie. "Przykry widok"
Facebook/ Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe
Jeden z użytkowników Facebooka stwierdził, że rozwiązaniem problemu może być zainstalowanie kamer na terenie lasu

Worki śmieci porozrzucane w lesie koło wieży widokowej w Świętnie w Nadleśnictwie Sława Śląska - taki widok zastali rano pracownicy rezerwatu. Zdjęcia, które udostępnili, budzą oburzenie internautów.

"Czy znacie kogoś, komu spacer po lesie wśród sterty podrzuconych worków pełnych śmieci sprawia przyjemność? Niestety taki przykry widok czekał na naszych pracowników w leśnictwie Świętno, nieopodal wieży widokowej" - napisali pracownicy rezerwatu na swoim facebookowym profilu. 
 
 
Post ilustrują zdjęcia, na których widać masę porozrzucanych wszędzie worków ze śmieciami.
 
…nie ma zasadniczej różnicy między papierem rzuconym na podłogę w operze, na dywan we własnym M-4 czy na ściółkę w...Opublikowany przez Nadleśnictwo Sława Śląska, Lasy Państwowe Piątek, 27 listopada 2020
 
Internauci nie kryją oburzenia. 
 
"Szkoda słów! W zeszłym tygodniu sprzątałam z rodziną las w Klempiczu po sezonie grzybowym... dwa wory 120-litrowe" - skomentowała Sylwia. 
 
Jeden z komentujących stwierdził, że rozwiązaniem problemu może być zainstalowanie kamer na terenie lasu oraz wyciągnięcie surowych, finansowych konsekwencji wobec osób, które w ten sposób postępują. 
 
"I gdzie tu logika, skoro większość śmieci można oddać bezpłatnie, a opłatę za wywóz śmieci płaci każdy, bez wyjątku?" - zauważyła Magdalena. 
 
emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie