Dla "Willa Smitha" straciła głowę i... 45 tys. zł

Polska
Dla "Willa Smitha" straciła głowę i... 45 tys. zł
Polsat News
Kobieta regularnie pisała ze swoim nowym znajomym, udało jej się też porozmawiać z nim przez połączenie wideo, które tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że ma do czynienia z prawdziwym Willem Smithem.

35-latka spod Chełma uwierzyła, że przez internet rozmawia ze znanym hollywoodzkim aktorem. Nie przypuszczała, że mężczyźnie, który poprosił ją o odebranie diamentów, bliżej jest do więzienia niż do Hollywood.

Początkowo historia wyglądała jak scenariusz komedii romantycznej, ale głównej bohaterce na pewno nie jest teraz do śmiechu.

 

ZOBACZ: Podszywał się pod kapitana statku. Wyłudził 22 tys. zł

 

35-letnia mieszkanka powiatu chełmskiego nawiązała przez internet z mężczyzną, który podawał się za znanego hollywoodzkiego aktora Willa Smitha.

 

Kobieta regularnie pisała ze swoim nowym znajomym. Udało jej się też porozmawiać z nim przez połączenie wideo, które tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że ma do czynienia z prawdziwym Willem Smithem. Mężczyzna wydawał się jej bardzo wiarygodny, opowiadał ze szczegółami o swoim życiu i pracy aktora. Ponieważ w ostatnich dniach w mediach pojawiały się informacje, że aktor ma problemy małżeńskie, toteż ten wątek wydał się jej całkiem prawdopodobny. 

 

WIDEO: Materiał Katarzyny Niećko "Wydarzenia"

  

 

Odbiór paczki z diamentami

 

W końcu mężczyzna oznajmił 35-latce, że upoważnia ją do odbioru paczki z diamentami o wartości 6 mln dolarów, 3 mln dolarów w gotówce oraz papierów rozwodowych. - Kobieta, aby odebrać tę paczkę musiała jedynie zapłacić cło i uzyskać tzw. certyfikat pozwalający na odbiór kosztowności. 35-latka zdecydowała się na te kroki. W dwóch transzach wpłaciła łącznie 45 tys. zł - mówił kom. Kamil Gołębiowski z policji w Lublinie.

 

Po tym, jak kobieta przelała pieniądze na wskazane konto, kontakt z "Willem" się urwał. Policji nie udało się jeszcze ustalić prawdziwej tożsamości mężczyzny. 

pgo/grz/ "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie