Polak skazany w Wielkiej Brytanii za posiadanie materiałów wybuchowych

Świat
Polak skazany w Wielkiej Brytanii za posiadanie materiałów wybuchowych
commons.wikimedia.org/Slinkierbus268/CC BY-SA 4.0
Filipa B. skazano na 4 lata więzienia

26-letni Filip B., imigrant z Lublina, skazany w Wielkiej Brytanii za posiadanie materiałów wybuchowych. Według tamtejszego sądu "nie może być wątpliwości, że mężczyzna konstruował bombę, a motywy jego działań były ideologiczne". W sieci udostępniał treści propagujące nienawiść wobec muzułmanów. Pisał też, że do Polski wróci, gdy władzę obejmie Konfederacja.

Pochodzący z Lublina 26-latek został przeszukany i zatrzymany w grudniu ubiegłego roku. Filipa B. podejrzewano o przygotowywanie zamachu terrorystycznego.

 

ZOBACZ: Niemcy. Duchowny skazany za "wzniecanie nienawiści wobec homoseksualistów"

 

Jego historię w kontekście propagowania nienawiści rasowej w internecie opisał w maju portal Tell MAMA zajmujący się monitorowaniem nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii.

 

Popierał Konfederację

 

Z artykułu i zamieszczonych w nim screenów wynika, że Filip B. publikował na Facebooku rasistowskie zdjęcia i filmy. Udostępniał posty m.in. z profilu "Nie dla islamizacji Europy". Materiały namawiały m.in. do zniszczenia Mekki - najświętszego dla muzułmanów miejsca.

 

 

Jak wynikało z jego aktywności w sieci - B. popierał Janusza Korwin-Mikkego. Napisał, że wróci do Polski, gdy Konfederacja przejmie władzę.

 

We wtorek 24 listopada 26-latek został skazany na 4 lata więzienia za posiadanie materiałów wybuchowych. Przez 15 lat będzie też objęty nadzorem policyjnym.

ac/hlk/ tellmamauk.org, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie