Nie żyje Nedal Abu Tabaq, mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce. Miał 49 lat

Polska
Nie żyje Nedal Abu Tabaq, mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce. Miał 49 lat
Commons.wikimedia.org/ Andrzej Błaszczak, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie
"Nasz Brat był człowiekiem o dużym sercu, bardzo dobrym, zawsze śpieszył z pomocą" - napisała Liga Muzułmańska w RP

Zmarł Nedal Abu Tabaq, lubelski lekarz, mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce oraz przewodniczący Rady Imamów. Był także imamem Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie oraz mediatorem przy tamtejszym Sądzie Okręgowym. Według nieoficjalnych informacji, chorował na Covid-19.

Nedal Abu Tabaq urodził się w 1971 roku w Arabii Saudyjskiej, dokąd jego rodzina przeniosła się z Palestyny. W 1988 roku przyjechał do Polski.

 

ZOBACZ: Nie żyje Jan Kilian. Miał 67 lat

 

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Medyczny). Mężczyzna zmarł 29 listopada, osierocił czworo dzieci.

 

"Był orędownikiem dialogu międzyreligijnego"

 

"Nasz Brat był człowiekiem o dużym sercu, bardzo dobrym, zawsze śpieszył z pomocą, zawsze kierował się otwartością, tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka niezależnie od jego pochodzenia, poglądów czy wyznawanej przez niego religii. Był orędownikiem prowadzenia dialogu międzyreligijnego, jak i międzyludzkiego" - przekazała Liga Muzułmańska w RP.

 

للعربية يرجى القراءة في الاسفل Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 29 listopada 2020 roku zmarł Mufti Ligi...

Opublikowany przez ‎Liga Muzułmańska w RP الرابطة الإسلامية في بولندا Muslim League in Poland‎ Niedziela, 29 listopada 2020

 

Liga Muzułmańska w Rzeczypospolitej Polskiej to związek wyznaniowy działający od 2001 roku. Liczy około 35 tys. wyznawców islamu.

 

Liga prowadzi m.in. lekcje religii islamskiej dla dzieci i młodzieży, jest także zaangażowana w dialog międzywyznaniowy i kwestie pokojowego współistnienia różnych kultur. Nedal Abu Tabaq był jej współzałożycielem, zaś funkcję muftiego pełnił od 2008 r. 

emi/wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie