Użycie gazu wobec Barbary Nowackiej. Marszałek Witek oczekuje wyjaśnień

Polska
Użycie gazu wobec Barbary Nowackiej. Marszałek Witek oczekuje wyjaśnień
PAP/Rafał Guz
Cezary Tomczyk zapowiedział złożenie wniosku do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o wyjaśnienie incydentu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oczekuje niezwłocznego, pisemnego wyjaśnienia w sprawie okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej w trakcie sobotnich demonstracji - poinformowała w niedzielę Kancelaria Sejmu.

Kancelaria Sejmu poinformowała w niedzielę na Twitterze, że "marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała z Komendantem Głównym Policji gen. Jarosławem Szymczykiem ws. okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej w trakcie sobotnich demonstracji".

"Oczekiwane są niezwłoczne, pisemne wyjaśnienia w tej sprawie" - czytamy.

 

 

Wniosek KO

 

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk zapowiedział w czasie niedzielnej konferencji prasowej przed Sejmem złożenie wniosku do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o wyjaśnienie incydentu użycia gazu przez policję wobec posłanki Barbary Nowackiej.

 

KO domaga się też, by Sejm w piątek zajął się wnioskiem o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

 

ZOBACZ: Użycie gazu wobec posłanki KO. "Złożymy wniosek do marszałek Witek o wyjaśnienie"

 

- Dziś to opresyjne państwo postanowiło wykorzystać gaz przeciwko protestującym, przeciwko pani poseł Barbarze Nowackiej, przeciwko ludziom, którzy wczoraj byli na tych protestach - powiedział szef klubu KO. - Symbolicznie można powiedzieć, że to Jarosław Kaczyński trzymał wczoraj tę butlę z gazem. To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, co dzieję się w Polsce - ocenił.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie