W Hiszpanii i Portugalii taniej mieszkać w hotelu niż wynajmować mieszkanie

Świat
W Hiszpanii i Portugalii taniej mieszkać w hotelu niż wynajmować mieszkanie
Pixabay
- Mieszkanie w hotelu to luksus, może być wygodne i przyjemne - powiedziała "El Mundo" dyrektor w B&B Hotels, Lucia Mendez-Bonito

Niektóre duże sieci hotelarskie w Hiszpanii i Portugalii zaoferowały pobyt w hotelu opłacany miesięcznie w cenie niższej od kosztu wynajęcia mieszkania w tych krajach - informuje w sobotę hiszpański dziennik "El Mundo".

Do tej pory długoterminowe mieszkanie w hotelu uważano za luksus, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Jednak podczas pandemii i braku turystów ze względu na obostrzenia w przemieszczaniu się pokoje hotelowe stoją puste.

 

Szpitale, biura, pobyty długoterminowe

 

Na stronach internetowych sieć B&B Hotels oferuje się pokoje w cenie od 500 euro za miesiąc pobytu. - Mieszkanie w hotelu to luksus, może być wygodne i przyjemne - powiedziała "El Mundo" dyrektor w B&B Hotels, Lucia Mendez-Bonito. "Jeżeli ludzie do tej pory nie korzystali z takiej opcji, to dlatego, że była za droga. Teraz jednak sytuacja jest taka, że możemy zaoferować bardziej przystępne ceny".

 

ZOBACZ: Nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii. Dotyczą również Polaków

 

Wiele z tych hoteli było już użytkowanych wcześniej jako szpitale dla chorych na Covid-19, potem jako biura dla pracujących zdalnie, a od niedawna proponuje się pobyty długoterminowe. - Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka king size i własną łazienkę, a w cenie zapewniony jest dostęp do wi-fi, kawa i herbata - zachwala Mendez-Bonito. Podstawowa cena obejmuje także parking i cotygodniowe sprzątanie; można wykupić również dodatkowe usługi.

 

Atrakcyjne ceny dla młodych

 

- Teraz można mieszkać w centrum Madrytu, w pokoju hotelowym z balkonem, z widokiem na Puerta del Sol, i we wnętrzu zaprojektowanym przez znanego architekta Luisa Vidala – podkreśla dyrektorka. Można pojechać na miesiąc do Lizbony lub do Coimbry i kosztuje to tyle samo, albo mniej niż wynajęcie mieszkania.

 

Według sieci hotelowej B&B Hotels oferta może okazać się atrakcyjna zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy nie chcą dzielić z innymi lokatorami wynajmowanych, drogich mieszkań. Mogą także z niej skorzystać pracujący zdalnie albo osoby podróżujące z miasta do miasta.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie