Wyrzucili psa z ósmego piętra, bo wskoczył na stół. Dwie osoby z zarzutami

Polska
Wyrzucili psa z ósmego piętra, bo wskoczył na stół. Dwie osoby z zarzutami
Podlaska Policja
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mężczyznę i kobietę, którzy mieli wyrzucić psa przez okno z ósmego piętra w bloku, zatrzymała białostocka policja. Para usłyszała zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem; mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Jak poinformowała we wtorek podlaska policja, do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z białostockich osiedli. Policja otrzymała zgłoszenia o martwym psie leżącym przy jednym z bloków. Jeszcze tego samego dnia policja znalazła właścicielkę zwierzęcia.

 

ZOBACZ: Szedł z nożem po ulicy. Ugodził nożem dwa psy

 

"Kobieta oświadczyła, że do tragicznego zdarzenia przyczynił się jej partner. Tłumaczyła śledczym, że konkubent przygotowywał dzień wcześniej kolację, kiedy pies nagle wskoczył na stół kuchenny. To zirytowało nietrzeźwego mężczyznę, który chwilę później wyrzucił psa przez okno z 8. piętra" - podała policja w komunikacie.

 

35-letni mężczyzna i 22-latka zostali zatrzymani i postawiono im zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co - jak przypomina policja - grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie