Słonecznie, ale z wiatrem. Prognoza na wtorek, 24 listopada

Polska
Słonecznie, ale z wiatrem. Prognoza na wtorek, 24 listopada
Pixabay

Pogodny wyż znad Bałkanów zacznie się rozrastać w naszym kierunku, a to oznacza, że spodziewamy się nie tylko większych przejaśnień, ale też rozpogodzeń, miejscami nawet do bezchmurnego nieba. Niestety, na tym dobre wieści się kończą.

Wtorek minie pod znakiem postępujących przejaśnień i rozpogodzeń, których najwięcej spodziewamy się w zachodnich, południowych i centralnych regionach, gdzie będzie nawet bez ani jednej chmurki.
 
 
Na północy i wschodzie słońce nadal będzie się chować za szarymi chmurami, które miejscami na Pomorzu mogą jeszcze przynosić niewielki, przelotny deszcz.
 
Znów mocno powieje
 
Temperatura nie ulegnie większym zmianom. Termometry pokażą w godzinach popołudniowych przeważnie 6-7 stopni. Najcieplej będzie w województwach południowych, do 8 stopni.
 
Południowo-zachodni wiatr nadal będzie porywisty do 40-50 km/h, jedynie na południu zdecydowanie osłabnie.
 
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek
Biomet poprawi się
 
Ciśnienie jest wysokie i będzie przez cały dzień spadać. W południe wyniesie od 1021 hPa na północnym wschodzie do 1029 hPa na południu.
 
 
Warunki biometeorologiczne wraz z rozpogodzeniami będą się poprawiać. Jedynie tam, gdzie utrzyma się pochmurna aura, w dalszym ciągu będą niekorzystne dla naszego samopoczucia. Osoby wrażliwe mogą doświadczać bólu głowy, senności i rozkojarzenia.
 
Środa z rozpogodzeniami
 
W połowie tygodnia utrzymają się przejaśnienia, a na południu również rozpogodzenia. Tylko na północnym wschodzie może jeszcze padać. Temperatura bez większych zmian, od 4 do 7 stopni.
 
WIDEO - Oglądaj prognozę pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/pgo/ "Twoja Pogoda"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie