Pożar szpitala w Szczecinie. Nie żyje drugi pacjent

Polska
Pożar szpitala w Szczecinie. Nie żyje drugi pacjent
PAP/Marcin Bielecki
W pożarze szpitala zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w pożarze szpitala przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Z budynku ewakuowano ponad 20 pacjentów. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez pacjenta, który palił papierosa.

Pożar wybuchł przed godz. 6 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, w budynku Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

 

- Jeszcze przed przyjazdem straży personel szpitala ewakuował z budynku 21 osób - informował Tomasz Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

Ze względu na silne zadymienie sali, w której wybuchł pożar lekarze i personel nie byli w stanie sami ewakuować dwóch mężczyzn.

 

- Początkowo informowano, że na miejscu zmarł 60-letni pacjent. Z kolei drugi mężczyzna z sali, ewakuowany przez strażaków potrzebował opieki kardiologicznej. Niestety, jego życia nie udało się uratować - przekazała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

 

Przyczyną był papieros

 

- Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Bogna Bartkiewicz

 

WIDEO: zobacz relację strażaka z miejsca zdarzenia

  

Izba przyjęć nieczynna do odwołania

 

Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku - poinformowała rzeczniczka. Do odwołania nieczynna jest izba przyjęć kliniki oraz poradnia nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty zostali przyjęci, pozostałe wizyty są odwoływane.

ac/bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie