Śmiertelny wypadek na przejeździe. Pociąg potrącił motocyklistów

Polska
Śmiertelny wypadek na przejeździe. Pociąg potrącił motocyklistów
Polsat News
Na miejscu wypadku wciąż pracują służby

Dwie osoby podróżujące motocyklem zostały śmiertelnie potrącone przez pociąg w wielkopolskiej miejscowości Garki - poinformował w niedzielę kpt. Marcin Rosik z ostrowskiej straży pożarnej. Z powodu wypadku wiele składów dalekobieżnych i regionalnych notuje opóźnienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 20:37 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Garkach w powiecie ostrowskim. Motocyklem poruszały się dwie osoby, w które uderzył pociąg osobowy PKP Intercity relacji Wrocław - Warszawa.

 

Wiadomo, że to dwóch mieszkańców Garek w wieku 30 i 35 lat.

 

ZOBACZ: Katastrofa widmo. Encyklopedie milczą, mówić zaczęli świadkowie

 

W pociągu znajduje się 90 pasażerów, "którymi zajmie się straż ochrony kolei" - wyjaśnił kpt. Marcin Rosik z ostrowskiej straży pożarnej. Jak dodał, "na razie w sprawie nic więcej nie wiadomo".

 

Pociągi opóźnione po śmiertelnym wypadku

 

Pasażerowie z innych pociągów także muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami co najmniej do północy. Pociągi PKP Intercity, które miały przejechać odcinkiem między Granowcem a Odolanowem, kierowane są objazdem przez Krotoszyn i Zduny. Składy regionalne puszczane są przez miejsce wypadku po jednym torze.

 

Trzy i pół godziny spóźnienia ma pociąg PKP Intercity "Mehoffer" z Krakowa do Szczecina, podobnie "Asnyk" z Wrocławia do Warszawy. 78 minut spóźnienia notuje skład "Nałkowska" z Białegostoku do Zgorzelca.

 

Opóźniony o 43 minuty jest również międzynarodowy "Nightjet" z Wiednia do Berlina przez Wrocław. Później na stacjach pojawi się też kilka regionalnych pociągów Kolei Dolnośląskich.

msl/wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie