Prof. Zybertowicz: Zamiast ćwiczeń na siłowni - stretching albo joga

Polska
Prof. Zybertowicz: Zamiast ćwiczeń na siłowni - stretching albo joga
Prof. Andrzej Zybertowicz

- Proszę popatrzeć, ile mamy żalu, płaczu nad siłowniami, jakby nie można było przez kilka tygodni chodzić na stretching albo jogę, która nie wymaga sprzętu, tylko trochę samodyscypliny - przekonywał w "Śniadaniu w Polsat News" prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

- Trzeba sobie uświadomić kilka rzeczy. Pandemia wymusza działania nietypowe. W każdym państwie administracja jest przygotowana do działania według procedur. Gdy trzeba je zmieniać z dnia na dzień, powstają obszary chaosu i nieporozumień. Dzisiaj mało kto byłby w stanie powiedzieć, jaki model radzenia sobie z pandemią w Europie jest najskuteczniejszy - przekonywał prof. Andrzej Zybertowicz, zaznaczając przy tym, że "społeczeństwa, które mają kulturę bardziej kolektywną, mniej indywidualistyczną, lepiej sobie poradziły z pandemią".

 

Zybertowicz: ludzie nie potrafią zachować się odpowiedzialnie

 

- Niestety Polska jest częścią świata zachodniego, gdzie rozdęte, indywidualistyczne ego wielu ludzi powoduje, że nie potrafią zachowywać się odpowiedzialnie i ich nawyki życiowe wydają się dla nich bardziej podstawowe, niż dobro wspólne - ocenił doradca prezydenta. 

 

Wideo: "Śniadanie w Polsat News"

  

 

Zybertowicz przyznał, że przedsiębiorcy, w tym właściciele siłowni, znaleźli się w trudnej sytuacji, ale zwrócił uwagę, że ich tymczasowe zamknięcie było konieczne. 

 

- Proszę popatrzeć, ile mamy żalu, płaczu nad siłowniami, jakby nie można było przez kilka tygodni chodzić na stretching albo jogę, która nie wymaga sprzętu, tylko trochę samodyscypliny - stwierdził. 

 

Zdaniem Zybertowicza, "o zdrowie można dbać nawet w małym mieszkaniu robiąc codziennie zestaw ćwiczeń rozciągających i obciążających organizm bez posługiwania się sprzętem". - Wystarczy trochę silnej woli. Ale okazuje się, że jak ktoś nie ćwiczy przed lustrem i nie widzi, jak inni reagują na napinanie mięśni, to nie ma motywacji - podsumował profesor. 

jo/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie