Nie żyje 41-letni policjant z Olsztyna. Chorował na Covid-19

Polska
Nie żyje 41-letni policjant z Olsztyna. Chorował na Covid-19
Polsat News
Rodzina policjanta zostanie objęta opieką psychologa

W szpitalu w Olsztynie, po dwóch tygodniach walki z chorobą, zmarł na Covid-19 policjant z Komendy Miejskiej. Asp. Marcin Opoński miał 41 lat, a w policji służył 14 lat - podał Warmińsko-Mazurski Zarząd NSZZ Policjantów.

Jak podała Komenda Miejska Policji w Olsztynie, asp. Marcin Opoński pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Osierocił dwie córki w wieku 10 i 13 lat.

 

"Marcin odszedł na wieczną służbę i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. W swoim przedwcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako człowiek ciepły, życzliwy i uśmiechnięty. Nasz Kolega był także wspaniałym towarzyszem w codziennej służbie. Zawsze można było na niego liczyć w kwestiach służbowych, jak i prywatnych. Przeszkolił wielu młodych policjantów na początku ich drogi służbowej. Pamięć o nim w naszych sercach pozostanie na zawsze" - napisano w pożegnaniu zamieszczonym na stronie internetowej KMP w Olsztynie.

 

Rodzina pod opieką psychologa 

 

Rodzina policjanta zostanie objęta opieką psychologa KWP, zaś Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uruchomił specjalne konto, pod które można przekazywać wsparcie dla jego rodziny.

 

ZOBACZ: Zmarła 9-letnia dziewczynka zarażona koronawirusem

 

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego podały, że w niedzielę przybyło 890 zakażonych w regionie. Najwięcej w Olsztynie - 103 osoby, w powiecie olsztyńskim - 83 oraz w powiatach ostródzkim i działdowskim - po 80 osób.

 

Zmarły trzy osoby. W sobotę zaś na Warmii i Mazurach przebyło rekordowo dużo zakażonych, bo blisko 1200. Zmarły 24 osoby.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie