Gruzja: uzbrojony mężczyzna wziął zakładników. Został zatrzymany

Polska
Gruzja: uzbrojony mężczyzna wziął zakładników. Został zatrzymany
Pixabay/Twitter, EHANews
Trwa operacja specjalna policji

Uzbrojony mężczyzna, który przez kilka godzin przetrzymywał zakładników w biurze w Tbilisi, został zatrzymany przez policję. Wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni i nie ma informacji, by odnieśli obrażenia.

- Operacja specjalna zakończyła się sukcesem. W wyniku negocjacji i działań operacyjnych, które trwały kilka godzin, wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni, a uzbrojony mężczyzna – zatrzymany – poinformował dziennikarzy przedstawiciel policji Waża Siradze.

 

Uzbrojony napastnik wtargnął do biura firmy finansowej NBC na Prospekcie Ceretelego w Tbilisi i wziął jako zakładników 11 osób, z których dwie prawie od razu uwolnił – podała rosyjska agencja TASS. Pozostałych zakładników mężczyzna przetrzymywał przez kilka godzin.

 

Telewizja Imedi informowała wcześniej, że teren wokół budynku został otoczony policyjnym kordonem. Telewizje poproszono o przerwanie transmisji na żywo ze względu na bezpieczeństwo zakładników.

 

Policja wszczęła śledztwo dotyczące nielegalnego posiadania broni i z artykułu o rozbój.

Według portalu GruzjaOnline napastnik ma żądania polityczne – chce, by zwołano parlament, by zakazać gier hazardowych, obniżyć stawkę procentową banków do 7 proc., a także obniżyć ceny leków.

laf/bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie