Stalowe linki między drzewami w lesie. Śmiertelna pułapka

Polska
Stalowe linki między drzewami w lesie. Śmiertelna pułapka
Nadleśnictwo Kamienna Góra
Dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. Górze

W lasach w okolicach Lubawki (Dolnośląskie) ktoś rozwiesza stalowe linki pomiędzy drzewami. Leśnicy proszą, by wszyscy wchodzący do lasów zachowali bardzo dużą ostrożność. Na razie natrafiono na dwie takie pułapki, praktycznie niewidoczne np. dla rowerzystów.

- Takie działania są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skończyć się bardzo tragicznie. Z lasu korzysta wiele osób, niektóre w sposób nielegalny ale nie jest to sposób na rozwiązanie problemu - zauważają leśnicy z Kamiennej Góry.

 

Przypominają, że próby samodzielnego wymierzania kary absolutnie nie będą przez nich tolerowane. - Zrobimy wszystko (wspólnie z policją, która już prowadzi śledztwo), aby namierzyć sprawcę - zapewniają. 

 

ZOBACZ: Niebezpieczne pułapki na quadowców. Ktoś rozstawia je w lesie

 

Leśnicy przypominają, że oprócz motocrossowców - których to zapewne pułapki miałyby powstrzymać - po lesie jeździ dużo rowerzystów, a także wielu biegaczy. Linki stanowią poważne niebezpieczeństwo dla nich wszystkich. 

 

Dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. GórzeNadleśnictwo Kamienna Góra
Dwie linki zostały znalezione w lasach nad ogródkami działkowymi, jedna na Św. Górze

 

Nadleśnictwo zaapelowało, by zgłaszać fakt odnalezienia takich linek (telefonicznie, mailowo lub poprzez media społecznościowe). Leśnicy liczą również, że znajdą się świadkowie, którzy mogą ustalić sprawców ich rozwieszenia. 

 

ZOBACZ: 10-latka jadąc rowerem uderzyła szyją w metalową linkę rozciągniętą między znakami

 

Nie po raz pierwszy w lasach są rozwieszane w poprzek dróg lub szlaków stalowe linki. W lutym tego roku ktoś wieszał je w lasach Nadleśnictwa Iława (RDLP w Olsztynie). - Nie znamy powodów takiego działania. Nie wiemy, czy jest to złośliwość, czy głupia, niebezpieczna zabawa. Pomimo wielu starań nie udało nam się skontaktować z osobami, które nas o tym poinformowały, więc wszystkie informacje przekazaliśmy policji, która dalej będzie prowadziła postępowanie - mówili pracownicy nadleśnictwa Iława, którzy odkryli śmiertelnie niebezpieczne pułapki. 

 

Stalowe linki rozciągnięte pomiędzy drzewami w lasach olsztyńskiego Nadleśnictwa IławaNadleśnictwo Iława
Stalowe linki rozciągnięte pomiędzy drzewami w lasach olsztyńskiego Nadleśnictwa Iława
grz/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie