Karambol pod Mińskiem Mazowieckim. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

Polska
Karambol pod Mińskiem Mazowieckim. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych
Zdj. ilustracyjne/Policja Polska

Tragiczny wypadek na DK50 pod Mińskiem Mazowieckim. Zderzyło się osiem samochodów. Jedna osoba nie żyje, a 11 jest rannych - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga pomiędzy Kołbielą a Mińskiem Mazowieckim jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja ratunkowa. Trasa będzie całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

Do wypadku doszło pomiędzy Kołbielą a Mińskiem Mazowieckim w miejscowości Zamienie. "Zderzyły się trzy samochody osobowe, dwa  samochody dostawcze, jeden samochód ciężarowy" - napisano w komunikacie. Później podano, że w karambolu uszkodzone zostały jeszcze dwa inne auta.   

 

- Kierowca ciężarówki, który jechał do Kołbieli drogą numer 50, z nieustalonych przyczyn nie wyhamował i wjechał w pojazdy, które oczekiwały na skrzyżowaniu na czerwonym świetle - powiedział starszy aspirant Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim w rozmowie z serwisem wawainfo.pl.  

 

ZOBACZ: Jechali motocyklem i mieli wypadek. Szpitale odmawiały przyjęcia rannych. Obaj zmarli

 

Ciężarówka, po staranowaniu aut na skrzyżowaniu, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z kolejnymi samochodami. Później wpadał część z kabiną kierowcy wpadła do rowu. Kierowca ciężarówki doznał ciężkich obrażeń i zginął na miejscu.

 

Policja początkowo informowała, że rannych jest sześć osób, ale przyznała, że potrafi podać dokładnego bilansu. Drogowcy przekazali natomiast, że rannych jest 11 osób.  

 

Utrudnienie drogowe - jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - mogą potrwać kilka godzin. Konieczne jest usunięcie tira, który stoi w poprzek drogi. 

 

Obecnie trasa jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez: Stojadła - DK92 - w. Konik - A2 - w. Lubelska - S17 - Kołbiel.

grz/ wawainfo.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie