Dziecko pocałowało trumnę biskupa zmarłego na COVID-19. Zachęcał je do tego ksiądz

Świat
Dziecko pocałowało trumnę biskupa zmarłego na COVID-19. Zachęcał je do tego ksiądz
YouTube/Holy Diocese of Langada
Dziecko pocałowało trumnę biskupa zmarłego na Covid-19

Pogrzeb zmarłego na COVID-19 greckiego biskupa wywołał lawinę komentarzy. Wszystko za sprawą małego chłopca, który po namowach jednego z duchownych, pocałował trumnę z ciałem księdza. Nagranie z uroczystości pogrzebowych zostało opublikowane w internecie.

Pogrzeb zmarłego na Covid-19 62-letniego biskupa z miejscowości Lagadas odbył się w poniedziałek. Ze względów bezpieczeństwa, szczelnie zamknięta trumna z ciałem duchownego została wniesiona do świątyni przez osoby ubrane z kombinezony ochronne. 

 

Podniósł dziecko, aby mogło pocałować trumnę

 

Następnie wystawioną w kościele trumną zajęli się księża, którzy starannie ją udekorowali. Cała uroczystość była transmitowana w internecie.

 

 

Nagranie z pogrzebu wzbudziło wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą księdza, który pojawił się w kościele trzymając za rękę dziecko. Gdy podeszli do trumny, duchowny nachylił się nad chłopcem i podniósł dziecko, aby mogło pocałować trumnę biskupa.

 

Następnie gest ten powtórzył sam ksiądz, który wcześniej zdjął maseczkę ochronną.   

 

 

Scena całowania trumny oburzyła opinię publiczną w Grecji. Komentujący zwracają uwagę nie tylko na nieprzestrzeganie zasad sanitarnych związanych z szalejącą w kraju epidemią koronawirusa, ale również na sposób, w jaki ksiądz trzymał dziecko.

 

Godzina policyjna w Grecji

 

Konserwatywny rząd Grecji ogłosił 11 listopada, że z powodu rekordowej liczby zgonów i znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem w kraju od 13 listopada na terenie całej Grecji zostanie wprowadzona godzina policyjna.

 

- Od piątku, na terenie całego kraju między godz. 21:00 a godz. 5:00 rano następnego dnia będzie obowiązywać godzina policyjna -oświadczył wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias.

 

- Przebywanie na zewnątrz w tych godzinach będzie dozwolone wyłącznie ze względów zawodowych, zdrowotnych i dla wyprowadzania zwierząt w pobliżu domu - zaznaczył.

 

Hardalias dodał, że według ekspertów, jednym z największych powodów wzrostu zakażeń koronawirusem w Grecji jest "niepodyktowane koniecznością przemieszczanie się osób, szczególnie wizyty domowe".

 

Ogólnokrajowa kwarantanna

 

Z kolei od 7 listopada w Grecji obowiązuje ogólnokrajowa, trzytygodniowa kwarantanna. Wszystkie sklepy detaliczne, z wyjątkiem supermarketów, sklepów z żywnością i aptek, są zamknięte. Restauracje mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos.

 

Na każde wyjście z domu: do apteki, lekarza, sklepu spożywczego czy na spacer, Grecy potrzebują osobnego pozwolenia. Osoby pracujące mogą się przemieszczać pod warunkiem, że są w posiadaniu odpowiedniego zaświadczenia od pracodawcy.

 

Przedszkola i szkoły podstawowe są nadal otwarte, ale uczniowie szkół średnich przeszli na naukę zdalną.

dk/hlk/ polsatnews.pl, patheos.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie