Ludzkie szczątki na autostradzie. Posłużyły do posypania oblodzonej nawierzchni

Świat
Ludzkie szczątki na autostradzie. Posłużyły do posypania oblodzonej nawierzchni
Ministerstwo spraw wewnętrznych Rosji
Niecodziennego odkrycia dokonano w Irkucku.

W Rosji, na zamarzniętej autostradzie, odkryto ludzkie kości. Szczątki były w piasku, którym posypano drogę, by poprawić przyczepność opon pojazdów na oblodzonej nawierzchni. Niecodziennego odkrycia dokonano w Irkucku.

Odnalezione szczątki mogą należeć do ofiar rewolucji październikowej 1917-22. Na ulicy, w piasku, którym posypywano drogę odnaleziono fragmenty ludzkich kości oraz czaszkę.

 

Według lokalnych służb odkryto kości co najmniej trzech osób. Ich zdaniem szczątki mogą pochodzić z okresu rosyjskiej wojny domowej. Zdjęcia rozsypanych na ulicy szczątków po raz pierwszy pojawiły się w mediach społecznościowych.

 

 

Piasek z masowych grobów

 

Lokalna społeczność stwierdziła, że kości mogą pochodzić z pobliskiego cmentarza, lub z wąwozu, który w dobie rewolucji służył jako masowy grób. "Piasek z kośćmi rozsypano się na drogach w Kireńsku" - napisał w poście na Facebooku Nikolay Trufanov, samorządowiec.

 

"Znalezione szczątki zostały zebrane, a prace na drodze wstrzymane" - podały rosyjskie media. Po lupą śledczych znalazł się lokalny wykonawca, podejrzanemu o zbieranie piasku z okolic miejsca pochówku i nie sprawdzeniu go przed rozrzuceniem na drodze.

 

Szczątki na drogach

 

Jak donosi "The Guardian", ludzkie szczątki są czasami odnajdywane w czasie budowy i robót drogowych w Rosji. Przeważnie na terenach, gdzie odbywały się walki z czasu drugiej wojny światowej na zachodzie kraju.

 

Szczątki około 10 osób, prawdopodobnie żołnierzy Armii Czerwonej odkryto w 2014 roku podczas budowy lokalnej autostrady w regionie Kurska.

 

W tamtym regionie podczas drugiej wojny światowej trwała jedna z największych bitew. W 2018 roku na terytorium Łotwy odkopano ludzkie szczątki, które doprowadziły do ​​odkrycia prawie 150 ciał.

laf/msl/ "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie